Fototapeta w sypialni – najmodniejszy element dekoracyjny

Jak modnie urządzić sypialnię? Fototapeta w sypialni

Sypialnia to jedno z niewielu pomieszczeń w domu, do którego (na ogół) nie mają wstępu osoby trzecie. O ile chętnie zapraszamy gości do salonu czy kuchni, o tyle sypialnia pozostaje pomieszczeniem prywatnym. Urządzamy ją zatem z myślą o własnym komforcie, zupełnie nie biorąc pod uwagę możliwości, że ktoś skrytykuje kolor ścian czy dobór mebli. Czy to oznacza, że urządzając sypialnię, nie warto zwracać uwagi na aktualne trendy? Absolutnie nie! Wbrew pozorom większość osób przykłada dużą wagę do wyglądu tego pomieszczenia i inwestuje w porządne meble, dodatki i ozdoby, takie jak fototapeta w sypialni.

Najważniejszy mebel w sypialni, czyli łóżko

W sypialni mogą znaleźć się różnego rodzaju meble, ale niewątpliwie najważniejszym pozostaje łóżko.

Wybór dodatków do sypialni

Jeśli mowa o łóżku małżeńskim, ma ono dość pokaźne rozmiary i zazwyczaj zajmuje centralne miejsce w pomieszczeniu. Łóżko musi być przede wszystkim wygodne, zatem największą wagę należy przyłożyć do wyboru materaca. Oczywiście wygląd samego łóżka również ma znaczenie. Niektórzy decydują się na modele wyposażone w dodatkowe szuflady, inni szukają łóżek z bogato zdobionym wezgłowiem, jeszcze inni dbają o to, by mebel miał wysokie nóżki i umożliwiał swobodne odkurzanie podłogi. Fototapeta w sypialni najczęściej zajmuje miejsce tuż nad/za łóżkiem. Szczególnie dobrze wygląda to wówczas, gdy łóżko nie zostało wyposażone w wezgłowie ani żadne barierki, choć oczywiście nie jest to regułą.

Inne niezbędne meble w sypialni

Do zestawu sypialnianego z pewnością zaliczają się szafki nocne. Mogą to być niewielkich rozmiarów stoliki bądź też modele wyposażone w dodatkowe drzwiczki czy szuflady. Szafka nocna jest meblem niezwykle funkcjonalnym – to tam znajduje się lampka, którą w razie potrzeby zapalamy w nocy. Tam bezpiecznie odkładamy przed snem książkę, okulary, telefon czy butelkę z wodą.

W sypialni zazwyczaj znajduje się też pokaźnych rozmiarów szafa oraz komoda, czyli meble przeznaczone do przechowywania odzieży, bielizny, pościeli czy ręczników. W niektórych domach miejsce na te rzeczy znajduje się w osobnym pomieszczeniu, czyli garderobie, jednak zdecydowanie nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wygospodarowanie takiej przestrzeni.

Fototapeta w sypialni i inne ozdoby ścienne

Fototapety na ścianach w sypialniSypialnia nie powinna być pomieszczeniem zagraconym, dlatego zwykle dąży się do ograniczenia ilości dodatków. Bardzo istotne są natomiast dekoracje okienne – firany, zasłony czy rolety. Dużą wagę przywiązuje się także do ozdób ściennych. Spotykana często fototapeta w sypialni (do kupienia w sklepie PasjaDecor) doskonale zastępuje tradycyjne obrazy. Jest też znacznie bezpieczniejsza, bowiem nie istnieje najmniejsze ryzyko, że przypadkiem spadnie w nocy na śpiących domowników. Fototapeta w sypialni to nowoczesna ozdoba, która, w zależności od wyboru konkretnego motywu, może sprawić, że wnętrze będzie wyjątkowo przytulne, a zarazem niezwykle nowoczesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top