Fototapety New York

Popularne dekoracje ścienne – fototapety New York

Na przestrzeni lat sporej ewolucji uległ styl, w jakim urządzamy nasze wnętrza. Modne niegdyś dekoracje odeszły do lamusa, a ich miejsce zastąpiły nowoczesne, gustowne dodatki, które nadają pomieszczeniom nowego charakteru. Część osób zmienia dekoracje w zależności od pory roku czy też w okresie około świątecznym. Wymianie ulegają poszewki na poduszki, zasłony, figurki itd. Rzadko albo i wcale nie zmieniamy jednak dekoracji ściennych. Do jednych z najpopularniejszych należą fototapety z motywem dużych miast, m.in. fototapety New York.

Dekoracje ścienne i ich rodzaje

fototapety

Obecnie większość z nas preferuje gładkie ściany, na których dobrze wyglądają dekoracje każdego typu. Natomiast jeszcze kilkanaście lat temu ściany pokryte wzorem, jaki wykonywało się przy pomocy specjalnego wałka, nikogo nie dziwiły. Dziś tego typu ozdób raczej się nie spotyka. Natomiast bywa tak, że jedna ściana pokryta jest tapetą z wyrazistym wzorem, albo maluje się na niej ozdobne pasy czy inne kształty geometryczne. Na centralnej ścianie w pomieszczeniu świetnie wygląda również fototapeta.

Do spotykanych niegdyś dekoracji ściennych z pewnością należy zaliczyć dywany (arrasy) czy słomiane maty. W kuchniach zaś umieszczało się na ścianach ozdobne talerze czy półmiski. Oczywiście oprócz tego ściany dekorowano rozmaitymi widoczkami. Dziś pokaźnych rozmiarów obrazy spotyka się rzadko. Znacznie częściej mamy okazję podziwiać ścianę, na której znajduje się kilka mniejszych ramek. W nich umieszcza się zdjęcia bliskich osób, oryginalne plakaty czy ciekawe cytaty i motywujące napisy.

Dekoracją ścienną, która, w zależności od wzoru i struktury, doskonale wygląda w pomieszczaniach urządzonych w każdym stylu, jest z pewnością fototapeta. Nowoczesne fototapety wyróżniają się wysoką jakością wydruku, bogactwem wzorów ale i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Fototapety New York, Londyn i wiele innych

fototapetyWśród szczególnie lubianych motywów na fototapetach znajdują się znane obiekty architektoniczne, klimatyczne uliczki i panoramy wielkich miast. Dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety New York. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem New York od lat fascynuje ludzi z całego świata. Nie bez powodu nazywany jest miastem, które nigdy nie śpi.

Fototapety New York (do kupienia na pasjadecor24.pl) przedstawiają zatłoczone ulice, po których mkną żółte taksówki, budzące podziw wieżowce na Manhatanie, słynny most Brookliński, Statuę Wolności i wiele innych. Z pewnością każdy znajdzie wzór, który spełni jego oczekiwania. Będzie pasował do klimatu wnętrza i innych znajdujących się w nim dodatków, a jednocześnie będzie przywoływał miłe skojarzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top