Pokój nastolatka

Pokój nastolatka- na czym się skupić

Pokój nastolatka to przestrzeń, w której powinien dominować przede wszystkim indywidualny styl dziecka. Ważne, żeby młody człowiek mógł wyrażać siebie. Pamiętajmy, że młodzi ludzie doskonale znają się na najnowszych trendach, wiedzą, co jest modne, a czego należy bezwzględnie unikać. Aranżując pokój dla dziewczyny czy chłopca, musimy pamiętać, że okres nastoletni to trudny czas i bardzo często młody człowiek buntuje się przeciwko pomysłom rodziców. Warto porozmawiać z dorastającym dzieckiem i wspólnie wybrać najlepszą opcję.

Dorastanie – szukanie stylu

pokój dla nastolatkaDorastanie to bardzo trudny etap w życiu każdego nastolatka. To właśnie wtedy młodzi ludzie kreują własne poczucie stylu, szukają nowych inspiracji i często zmieniają zadanie. Pokój nastolatka musi być przestrzenią, która będzie wyrażać jego osobowość, w której będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Wnętrze musi być ciekawe i ekspresywne, nie może stać się nudne. Pozwólmy młodzieży samej wybrać dodatki czy wystrój pokoju, dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nastolatek szybko się nim znudzi i będzie chciał kolejnych zmian. Nie narzucajmy swojego zadania, ponieważ w pokoju, w którym nasze dorastające dziecko, nie będzie czuło się swobodnie, nie będzie chciało spędzać czasu. Na pewno każdy z nas pamięta swoje lata młodości – zamykanie się w pokoju i ciągła walka z otaczającą rzeczywistością. Pozwólmy, żeby pokój był ostoją naszego dziecka.

Pokój nastolatka – inspiracje

W młodzieżowym pokoju świetnie sprawdzi się wystrój nowoczesny i minimalistyczny. Nastolatek potrzebuje miejsca do spania, do nauki oraz kąta, w którym będzie mógł przyjmować swoich przyjaciół. Zwróćmy uwagę na modne meble, które powinny być również funkcjonalne. Ważne, żeby nastolatek znalazł swoje miejsce, w którym będzie miał prywatną przestrzeń. Ciekawym pomysłem w minimalistycznym wnętrzu będą kolorowe fototapety. Można postawić na wzory geometryczne, ale również obejrzeć wiele motywów związanych z zainteresowaniami nastolatka np. muzyka, sport, książki czy nowe technologie. Można wybrać również ulubione cytaty czy własne zdjęcia, dzięki temu pokój nabierze indywidualnego charakteru.

Aranżacja wnętrza nastolatka to ciężkie wyzwanie, ale wystarczy, żebyśmy byli w stałym kontakcie z dzieckiem w czasie zakupu nowych rzeczy. Warto brać pod uwagę zdanie małoletniego, który doskonale zna swoje potrzeby i wie, jaki styl jest mu najbliższy. Wtedy możemy być pewni, że będzie dobrze się czuć w swoim pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top